VISZ Tavaszi konferencia
A Vezetői Információs Rendszerek Szövetsége (VISZ) 2025-ös tavaszi konferenciáját a Mátrában rendezte meg "Masszív Rezisztencia" címmel. Az esemény középpontjában a digitális transzformáció főszereplői álltak: a megújulásra képes szervezetek, ezek IT-vezetői és az átalakulásokat kiváltó/elvégző technológiai cégek. A konferencia fő kérdése az volt, hogy miként küzdhetők le közösen az innovatív megoldások és új technológiák elterjedését lassító láthatatlan akadályok, amelyek bennünk, emberekben és közösségeinkben ereszthetnek masszív gyökereket.
A kétnapos rendezvény első napját a mátraházai Lifestyle Hotel Mátrában tartották. A program 9:30-kor kezdődött az érkezéssel és regisztrációval, majd 10:00-kor Fritsch Róbert, a VISZ elnöke hivatalosan is megnyitotta a konferenciát. Az első nap gazdag szakmai programot kínált, kezdve Dr. Imre Sándor keynote előadásával, aki a kvantumszámítástechnikába nyújtott bevezetést. Ő a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának dékánja és a kvantumkommunikációs kutatócsoport vezetője.
Ezt követően Kádi Anna, az ELTE Pszichológiai Intézetének egyetemi adjunktusa a szervezeti rezisztencia természetrajzát mutatta be. A délelőtti program folytatásaként Rideg Márton, az Integritás Hatóság IT-vezetője és Mester Sándor, a VISZ képviselője pódiumbeszélgetésen osztották meg rezisztencia-tapasztalataikat. A kávészünet előtt Pikéthy Árpád, az IBM Magyarország country general managere az ügyfélbizalom értékéről tartott előadást.
A kávészünetet követően a "Hallgatóság közbeszól" interaktív szekció következett, ahol a résztvevők aktívan bekapcsolódtak a szakmai párbeszédbe. Az ebéd után a hallgatósági beszélgetések összefoglalói kerültek bemutatásra, majd folytatódott a szakmai program. Leveli András, az LSK Hungária üzlet- és termékfejlesztési igazgatója a bizalom építéséről, Czuczor Gábor, a HPE Business Growth Executive szakembere a reziliens IT mibenlétéről tartott előadást.
A délutáni program része volt egy pódiumbeszélgetés a lelki ellenállás törvényeiről Turányi Tatjána kiberpszichológiai és oktatási tanácsadó, valamint Mester Sándor részvételével. A második kávészünetet követően Ákos György, a TC2 társalapítója a felhős migráció mítoszairól és valóságáról beszélt, különös tekintettel a biztonságra, kontrollra és költségekre.
A konferencia első napját egy kerekasztal-beszélgetés zárta, amely a masszív projektellenállás természetrajzát és a rezisztencia elleni lehetséges orvosságokat tárgyalta. A beszélgetés résztvevői jelentős vállalatok informatikai vezetői voltak: Heiszmann Gábor, a Richter Gedeon CIO-ja; Tanka László, a MÁV Csoport IT Biztonsági és Digitalizációs Igazgatóságának IT igazgatója; valamint Tóth Lajos, a NÜSZ Zrt. CISO-ja. A konferencia moderátora Mester Sándor, a VISZ tartalommenedzsere volt.
A rendezvény második napján a résztvevők ellátogattak a B. BRAUN MAGYARORSZÁG gyöngyösi gyárába, ahol első kézből ismerhették meg egy modern ipari létesítmény működését és az ott alkalmazott technológiai megoldásokat.
A VISZ tavaszi konferenciája kiváló lehetőséget biztosított a szakembereknek az eszmecserére, a tapasztalatok megosztására és a hálózatépítésre, miközben értékes ismereteket szerezhettek a technológiai változásokkal szembeni ellenállás leküzdésének módszereiről.