VISZ - Homo Digitalis, avagy rendszerek és emberek

Quattrosoft 2024.11.05

A VISZ (Vezetői Információs Rendszerek Szövetsége) őszi konferenciáját Miskolcon rendezték meg "Homo Digitalis, avagy rendszerek és emberek" címmel. A rendezvény középpontjában a digitális állampolgárság programja állt, amely révén egyre szélesebb körben gyakorolhatjuk állampolgári jogainkat a digitális térben.

Az első nap Gazdag Ferenc, a VISZ alelnökének megnyitójával kezdődött, majd Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora bemutatta az intézményt, mint "a tudás és közösség campusát". Ezt követte Szendi Attila, a Miskolci Egyetem Könyvtár, Levéltár, Múzeum főigazgatójának előadása az egyetemen alkalmazott csúcstechnológiai megoldásokról.

A délelőtt folyamán Bányai Zsolt, az Idomsoft Zrt. digitális megoldások vezérigazgató-helyettese tartott keynote előadást "Felhasználókat tömegestül beengedni nem kell félnetek jó lesz..." címmel. Rácsok Balázs, az Ökumenikus Segélyszervezet szociális igazgatója az informatika szerepéről beszélt a bántalmazó párkapcsolatok világában, míg Vékony Attila, az Invitech Zrt. technical sales csoportvezetője a telekommunikációs sebezhetőségekről tartott prezentációt.

A kávészünetet követően interaktív csoportos beszélgetéseken vehettek részt a látogatók különböző témakörökben, mint például a digitális kapcsolattartás, az okoseszközök szerepe az alapoktatásban, a digitalizáció ügyféloldali nehézségei, a SOC gyakorlati alkalmazása, valamint az online és személyes interakciók összehasonlítása. A csoportok vezetői az ebéd után rövid beszámolóban osztották meg a beszélgetések eredményeit.

A délutáni szekció Jónás Márió, az Invitech Zrt. technológiai szaktanácsadójának előadásával folytatódott, aki a felhő és adatközponti szolgáltatásokat mutatta be a NIS2 világában, gyakorlati eseteken keresztül. Leveli András, az LSK Hungária Kft. üzlet- és termékfejlesztési igazgatója az újító ember és az egyedi ügyféligények találkozásáról beszélt, míg Péterfi Balázs, a Syspro Informatika Zrt. képviselője a függetlenség és fenntarthatóság témakörét járta körül.

A második kávészünet után Orbán György, a Hewlett Packard Principal Solution Architect/Engineer szakembere a segítő AI megoldásokról tartott előadást. Dr. Bódi Antal és Dr. Luksik Lilla a HPC EDIH projektben a szuperszámítógépek felhasználásának elősegítéséről beszéltek.

A konferencia záró programjaként kerekasztal-beszélgetést tartottak, amelynek egyik résztvevője Tresch András, a Quattrosoft Kft. ügyvezetője volt. A napot a Hotel Palota Lillafüred szállodában rendezett vacsora és esti program zárta.

A második napon a résztvevők ellátogattak a HELL ENERGY szikszói gyárába, ahol első kézből ismerhették meg a modern gyártási folyamatokat és technológiákat.

A konferencia kiváló lehetőséget biztosított a szakmabelieknek, hogy megvitassák a digitalizáció jelenlegi állását és jövőbeni irányait, fókuszálva az emberi tényezőre a rendszerek mellett. A különböző szektorokból érkező előadók sokszínű perspektívát nyújtottak a digitális átalakulásról, annak kihívásairól és lehetőségeiről, miközben hangsúlyozták az innováció és a biztonság fontosságát ebben a folyamatban.