Grand Opening 2025
A februári kétnapos konferencia a digitális átállás kihívásaival és lehetőségeivel foglalkozott, fókuszban a mesterséges intelligencia, az adatvezérelt vállalati működés és a kiberbiztonság kérdéseivel. A rendezvény alapgondolata, hogy a digitalizáció ma már nem választás kérdése - azok a vezetők, akik a múlt módszereibe kapaszkodnak, jelentős versenyhátrányt szenvedhetnek.
Az eseményt Szolnoki Szabolcs, az NGM technológiáért felelős helyettes államtitkára nyitotta meg, kiemelve, hogy a magyar gazdaság 2025-ös "repülőrajtjához" elengedhetetlen a technológiaváltás és a digitalizáció, amit a kormány célzott programokkal támogat. Dr. Vajda Viktor, a Neumann János Nonprofit Közhasznú Kft. technológiai szabályozási vezetője az MI fejlődésével kapcsolatos etikai és szabályozási kérdésekről beszélt, míg Vetési Iván, a NISZ Zrt. vezérigazgatója az ügyfélszolgálati folyamatokban alkalmazott mesterséges intelligencia lehetőségeit mutatta be. Bányai Zsolt, az IdomSoft vezérigazgatója a Digitális Állampolgárság Programot megvalósító szoftverfejlesztők mindennapjaiba engedett betekintést.
A vállalati digitalizációs blokkban Solymos Gyula moderálásával zajlott kerekasztal-beszélgetés az AI hatékony vállalati integrációjának kérdéseit járta körül. Simon György, a NeoCon CEO-ja a Big Data és a mesterséges intelligencia etikai keretrendszerének fontosságát hangsúlyozta, míg Éles Ferenc az NTT DATA képviseletében a vállalatirányítási rendszerek digitalizációs kihívásait elemezte. Leveli András, az LSK Hungária üzlet- és termékfejlesztési igazgatója a múltfejlesztések és a jövő üzleti igényeinek összehangolásáról tartott előadást.
Magyar Sándor moderálásával az adatvezérelt vállalatok építésének kihívásairól folyt kerekasztal-beszélgetés, ahol az adatstratégia, adatminimalizálás és adat-higiénia kérdései kerültek terítékre. Pikéthy Árpád, az IBM Hungary vezetője a mesterséges intelligenciába vetett bizalom kérdéseit elemezte, kiemelve a specializált megoldások és a lokálisan futtatható, kisebb modellek jelentőségét.
A délutáni üzletfejlesztési és HR blokkban Nagy Anita, a Schönherz Iskolaszövetkezet üzletfejlesztési igazgatója a mesterséges intelligencia és a humán gondolkodás határairól tartott előadást, különös tekintettel a HR területére.
A következő egy kerekasztal-beszélgetés volt Kiss Franciska moderálásával, ahol többek között Tresch András, a Quattrosoft ügyvezetője is részt vett. A beszélgetés középpontjában az AI-korszak kompetenciafejlesztési kihívásai álltak, kiemelve, hogy megfelelő emberi erőforrás nélkül a legfejlettebb AI rendszerek is hasztalanok maradnak.
A kerekasztal beszégetés résztvevői a következők voltak:
- Erdélyi Emőke HR Igazgató CETIN Hungary Zrt.
- Mórocz Máté Kommunikációs vezető Neuron Software
- Nagy Anita Üzletfejlesztési igazgató Schönherz iskolaszövetkezet
- Schmera Csaba HR Igazgató Régió Játék
- Tresch András Tulajdonos, ügyvezető Quattrosoft
- Zelei Bogáta Üzletág igazgató BetterMore
A kiberbiztonsági blokkban Taál Péter, a Fujitsu szakembere a VMware-alapú megoldások újdonságait ismertette, majd Oláh István moderálásával a felhő versus helyi infrastruktúra kérdéseiről folyt szakmai eszmecsere. Az utolsó kerekasztal-beszélgetéseken a vállalati agilitás fejlesztéséről és a kiberkockázat-menedzsmentről volt szó, utóbbin Marsi Tamás, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet főosztályvezetője is részt vett.
A konferencia gyakorlati megoldásokat kínált olyan kritikus kérdésekre, mint a megfelelő IT-infrastruktúra kiválasztása, a felhő és fizikai rendszerek egyensúlya, az adatbiztonság és a humánerőforrás-gazdálkodás kihívásai a digitális átállás korában.